قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا با خاک یکسان شد | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 21 فروردین 1403 اعلام شد.

قیمت طلا با خاک یکسان شد | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟
| کد مطلب: ۴۴۸۱
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه، روز دوشنبه با افت هزار تومانی قیمت دلار همراه و کاهشی شد. این کاهش قیمت،‌ تمام قطعات سکه غیر از سکه امامی را به کانال پایین‌تر کشاند. معامله‌گران معتقدند آرامش سیاسی و ثبات نسبی اونس جهانی طلا، اثر نزولی دلار در بازار را قوی کرده است.

قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با روند کاهشی در تمام قطعات و وزن‌ها به کار خود پایان داد. کاهش قیمت دلار اثر مستقیم بر بازار طلا گذاشت و غیر از سکه امامی تمام قطعات سکه را به کانال پایین‌تر کشاند.

معامله‌گران بازار طلا با توجه به نزدیکی عید فطر و افزایش نسبی تقاضا می‌گویند، نباید از قیمت طلا و سکه انتظار روند کاهشی محسوسی برای روز سه‌شنبه داشت. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد قیمت دلار را در محدوده‌ای مشخص حفظ کند. از همین رو قیمت در بازار فلز زرد نیز بر مدار قیمت دلار خواهد چرخید. گفتنی است اونس جهانی طلا روی رقم ۲۳۲۶ دلاری ثابت ایستاده است.

سکه امامی روز دوشنبه ۲۰ فروردین با قیمت ۴۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی معامله شد و کاهش ۵۱۷ هزار تومانی داشت. سکه‌ بهار با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی به کانال ۳۸ میلیونی برگشت و با قیمت ۳۸ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان معامله شد.

گفتنی است در سومین روز معاملاتی هفته قیمت نیم‌‌سکه و ربع‌سکه با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی یک کانال سقوط قیمت داشتند و به‌ترتیب با قیمت ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله شدند.

 سکه گرمی با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی روی رقم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاد و یک کانال عقب‌نشینی کرد.

قیمت طلا در سومین روز معاملاتی هفته کاهش پیدا کرد. هر مثقال طلای ۱۸عیار ۲۱۳ هزار تومان ارزان شد و با رقم ۱۵ میلیون ۲۰۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸عیار با افت ۴۳ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۵۰۹ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز سه میلیون و ۴۶۴ هزار تومان شد.

حباب سکه روز دوشنبه در تمام قطعات کاهشی بود. حباب سکه امامی ۱۷۹ هزار تومان، سکه بهار ۴۴۷ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۵۴۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۶۲۳ هزار تومان و سکه گرمی ۴۶۲ هزار تومان کاهش داشت.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین