قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا شلیک شد | قیمت طلا در بازار امروز 18 فروردین 1403

قیمت طلا در بازار امروز اعلام شد.

قیمت طلا شلیک شد | قیمت طلا در بازار امروز 18 فروردین 1403
| کد مطلب: ۴۴۰۴
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه معاملات نقدی بعد از تعطیلات نوروز را با جهش‌های قابل توجهی آغاز کرد به گونه‌ای که تنها سکه امامی بیش از هفت میلیون افزایش قیمت داشت و تمام قطعات سکه نیز چند پله صعود را تجربه کردند. معامله‌گران التهاب بازارها را بالا عنوان می‌کنند و پیشنهادشان دست نگه داشتن برای ورود به بازار است.

قیمت طلا و سکه شروع طوفانی در معاملات نقدی بعد از تعطیلات نوروز داشت. در سه روز معاملاتی هفته اخیر و در پی افزایش تنش‌های سیاسی، دلار رشد دو هزار و ۴۰۰ تومانی داشت و انس جهانی طلا نیز به سقف قیمت بسیار نزدیک شد،‌ همین موضوع افزایش شارپی قیمت در بازار طلا را رقم زد.

فعالان بازار طلا این میزان افزایش قیمت‌ را دور از انتظار می‌دانند و معتقدند این رشد قیمت‌ها ناشی از افزایش حباب است. آنها می‌گویند در حال حاضر بازار در تکاپو افزایش قیمت‌ها نیست و بازار خیلی ملتهب است.

در همین راستا رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان این‌که خرید و فروش تغییر نکرده است، ابراز عقیده کرد: «قیمت‌هایی که امروز درباره طلا و سکه دیده می‌شود، کاذب است.» او توصیه کرد مردم خرید را برای زمانی بگذارند که قیمت‌ها، ثبات نسبی داشته باشند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۲۷۸ دلار در حال معامله است.

سکه امامی روز پنجشنبه ۱۶ فروردین با قیمت ۴۵ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با رشد یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی به کانال ۴۲ میلیون تومانی صعود کرد و روی قیمت ۴۲ میلیون و ۱۰ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است در آخرین روز معاملاتی هفته، نیم‌سکه رشد یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی داشت و به کانال بالاتر راه یافت و با رقم ۲۸ میلیون تومان معامله شد. ربع سکه نیز با افزایش دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی در کانال ۱۸ میلیون تومانی قرار گرفت. سکه گرمی روز پنجشنبه ۵۰۰ هزار تومان گران شد و روی رقم هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته رشد کرد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۲۴۱ با رقم ۱۵ میلیون ۵۶۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۴۰ هزار و ۲۰۰ تومانی روی رقم سه میلیون و ۵۹۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۵۴۶ هزار تومان شد.

حباب سکه روز پنجشنبه در تمام قطعات افزایشی بود و متناسب با بالا رفتن قیمت رشد داشته است. حباب سکه امامی یک میلیون و ۸۷۶ هزارتومان، سکه بهار ۸۴۶ هزار تومان،‌ نیم‌سکه یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان و سکه گرمی ۴۵۷ هزار تومان افزایش دارد.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین