وام فوری | وام فوری بدون ضامن

عیدی دولت به زوج های جوان تا ان تاریخ | افزایش مبلغ وام فوری ازدواج تصویب شد

در ادامه شرایط دریافت وام فوری ازدواج را بخوانید.

عیدی دولت به زوج های جوان تا ان تاریخ | افزایش مبلغ وام فوری ازدواج تصویب شد
| کد مطلب: ۴۲۶۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

سخنگوی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تا بهمن ماه سال جاری، ۹۰ درصد کسانی که پرونده وام ازدواج تشکیل داده بودند وام خود را دریافت کرده‌اند از ارتقا وام فوری ازدواج به ۷۰۰ میلیون برای زوج‌ها خبر داد.

سینا کلهر در نشستی خبری با بیان اینکه ما حلقه وصل دولت و جوانان هستیم، گفت: طرح‌ها و برنامه‌هایی که از سوی حاکمیت برای جوانان تعیین شده را پیگیری می‌کنیم. مسکن، شغل و ازدواج و گاهی هم اوقات فراغت جزو موضوعات مهمی است که در خصوص جوانان مطرح است. ما باید وضعیت جوانان از حیث ازدواج، مسکن و اشتغال را رصد کنیم و به اطلاع دستگاه‌های مختلف برسانیم. وام یکی از مطالبات جوانان در زمینه مسکن و اشتغال‌زایی است که ایجاد شده است. زمانی که وضعیت را رصد کردیم متوجه شدیم که برخی حوزه‌ها نیاز به عملیات دارند که از طریق سایر دستگاه‌ها دنبال می‌شود.

سخنگوی جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: نهاد شورایعالی جوانان به ریاست رئیس جمهوری بعد از توقف ۱۰ ساله، سه جلسه متوالی در سه سال برگزار کرده و مسائل اصلی جوانان در این شورا بررسی می‌شود. همچنین باید اعلام کنم که معاون جوانان مامور پیگیری مسکن نیست بلکه مسئول رصد آن است. مسئولیت مسکن هم برعهده وزارت مسکن است.

کلهر با اشاره به اینکه موضوعات مهاجرت، پنجره جمعیتی، بهداشت و تحصیل هم از مسائل جوانان است، گفت: در حوزه اشتغال امسال بالاترین سطح اشتغال پذیری را از سال ۸۲ تاکنون داشتیم و کمترین میزان بیکاری مربوط به سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ است.

به گفته وی، وضعیت استان‌های سمنان، تهران و البرز در خصوص نرخ بیکاری زیر ۱۵ درصد است، اما برخی استان‌ها وضعیت خوبی ندارند. دولت چند طرح ویژه را پیگیری می‌کند که غیر از ۱۳۰ هزار نفر استخدام دولتی، ما طرح جذب ۴۰۰۰ نخبه در دستگاه‌های دولتی را هم در دست داریم.

سخنگوی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه حمایت ویژه برای اشتغال جوانان از طریق مهارت آموزی هم در حال انجام است، توضیح داد: یکی از موارد سال ۱۴۰۳ در این زمینه کیفی شدن اشتغال جوانان است. در اشتغال تناسب شغل با تحصیلات و علایق جوانان و درآمد مهم است. صرفا داشتن اشتغال مدنظر نیست، بلکه می‌خواهیم جوان حداقل درآمد و ارتباط با تحصیل و علاقه به شغل هم داشته باشد.

وی در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه همه آمارهای ازدواج دقیق نیست، گفت: تعداد جوانان در سطح کشور از ۱۶ میلیون به ۱۲ میلیون نفر کاهش یافته پس طبیعتا تعداد ازدواج‌ها هم کم می‌شود. هم اکنون عدد ۱۲ میلیون نفری که در سن ازدواج هستند ثابت مانده یعنی ازدواج نه کاهش و نه افزایش داشته است. شاید ثبت احوال آمار جدیدتری داشته باشد که تلاش ما هنوز برای کسب آمار جدید نتیجه نداده است.

کلهر در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع وام ازدواج اشاره کرد و گفت: در وام ازدواج سه اتفاق مهم افتاده است؛ کوتاه شدن ارجاع پرونده به شعبه که حداکثر ۱۵ روزه است. زمان پرداخت وام که اکنون حداکثر یک ماه زمان لازم است تا پرداخت صورت گیرد و این میانگین عمومی است.

بنا بر اعلام کلهر، تا بهمن ماه سال جاری، ۹۰ درصد کسانی که پرونده وام ازدواج تشکیل داده بودند وام خود را امسال دریافت کرده‌اند و۱۰ درصد باقی مانده نیز تا پایان امسال باید تعیین تکلیف شوند.

اعلام رقم وام فوری ازدواج در سال ۱۴۰۳

وی با بیان اینکه اعتبار وام ازدواج در سال جاری ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده گفت: دولت ۱۳۴ هزار میلیارد تومان آن را تامین کرده است. برای سال ۱۴۰۳ نیز وام ازدواج به ۷۰۰ میلیون برای زوج‌ها ارتقا یافته است. در کنار طرح مسکن ملی که به صورت عمومی اجرا می‌شود، طرح ویژه ای برای جوانان هم دنبال می شود که نهایی نشده است. امیدواریم ۱۴۰۳ خبر خوشی در خصوص مسکن جوانان به این واسطه داشته باشیم.

سخنگوی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به سمن‌ها و تشکل‌های جوانان نیز گفت: اولین کاری که معاونت جوانان به صورت تخصصی انجام می‌دهد، سمن‌ها و تشکل‌های جوانان است. کار ما صدور مجوز، توانمندسازی و حمایت از جوانان است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدا تا سال ۱۴۰۲ تعداد سمن‌های ثبت شده در سامانه وزارت ورزش و جوانان ۴۵۹۴ سمن بوده است، گفت که ۱۱۰۲ مورد از این تعداد مربوط به دولت مردمی بوده است. به عبارتی ۲۵ درصد از مجوزهای صادر شده مربوط به فعالیت این دولت است.

سخنگوی جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهارکرد: تا قبل از دولت سیزدهم سالانه ۳۷۳ سمن ثبت شده که در دولت سیزدهم این رقم به ۴۴۴ سمن رسیده است که رشد ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد. این سمن‌ها را در قالب ۱۴ شبکه ملی متشکل کردیم. حدود ۱۲۹۴ سمن عضو تشکل‌های ۱۴ گانه هستند.

وی همچنین در خصوص حمایت مالی از سمن‌ها نیز اظهارکرد: حمایت مالی از سمن‌ها در سالجاری نسبت به سال قبل چهار برابر شده است. همچنین دستورالعمل تشکیل سمن‌ها پس از ۲۰ سال بازنگری شده و اردیبهشت ماه ابلاغ خواهد شد.روح حاکم بر دستورالعمل جدید ساده شدن و تسهیل تشکیل سمن است.

کلهر با اشاره به فعالیت در حوزه توسعه اجتماعی جوانان نیز گفت: صدور مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده اولین کاری است که در این حوزه انجام می‌شود و یکی از سه نهادی هستیم که مجوز صادر می‌کنیم. برای دوره جدید تلاش شده تا صدور مجوز تسهیل شود. در سال ۹۸ و ۹۹، ۱۶۷ مجوز مرکز تخصصی مشاوره خانواده صادر شده و این رقم در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ این رقم به ۴۶۷ مرکز رسیده است.

سخنگوی جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج نیز اظهارکرد: افراد در آستانه ازدواج در این کارگاه‌ها شرکت می‌کنند و مهارت‌های زندگی مشترک را آموزش می‌بینند. تعداد کارگاه‌ها از ۱۴ هزار کارگاه به ۲۱ هزار کارگاه و تعداد شرکت کنندگان از ۳۵۵ هزار نفر به ۵۸۰ هزار نفر ارتقا پیدا کرده است.

وی همچنین درباره صدور مجوز مراکز همسان گزینی نیز گفت: سال‌ها بود که مسئله مراکز همسان گزینی یا همسرگزینی متولی نداشت و قانونگذار تکلیف را مشخص کرده است. تایید مراکز با سازمان تبلیغات و صدور مجوز برعهده ماست.

کلهر در بخش دیگری از این نشست به موضوع طرح ملی جهیزیه اشاره کرد و گفت: دولت طرحی را پیگیری می‌کند و امید است سال ۱۴۰۳ خبر خوبی در خصوص جهیزیه ایرانی داشته باشیم تا بتوان پنج قلم اصلی را برای درصد قابل توجهی از جوانان تدارک ببینیم. بخشی زیادی از کار آن انجام شده است و به نظر بعد از اردیبهشت‌ماه طرح ملی جهیزیه ایرانی هم عملیاتی شود. برای جشن ازدواج نیز میانگین بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در استان‌های مختلف هزینه می‌شود. طرح ویژه معاونت این است که در سال ۱۴۰۳ بتوان سامانه‌ای راه اندازی کنیم که با حذف واسطه‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه ها را کاهش دهیم.

وام فوری

بانک ملت طرح تسهیلاتی به نام «شایان» را تدارک دیده که براساس آن شخص این امکان را دارد تا با ایجاد میانگین حساب یک تا 12 ماهه، وام فوری 500 میلیون تومانی دریافت کند.

به گزارش بانک اول، افرادی که مشتری بانک ملت هستند و در یکی از شعب این مجموعه سپرده کوتاه مدت عادی با حداقل سپرده 15 میلیون تومانی دارند، می‌توانند برای طرح تسهیلاتی شایان درخواست بدهند.

البته افراد به منظور دریافت این تسهیلات گذشته از سپرده کوتاه مدت باید ضامن رسمی مورد نظر بانک و اعتبار شغلی نیز داشته باشند. میزان سود این تسهیلات برحسب ضریب برابری و مدت ماندگاری تعیین شده و بین 18 تا 23 درصد است. افراد بعد از دریافت وام بین 12 تا حداکثر 60 ماه امکان پرداخت اقساط را دارند.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود 18 درصدی و در نظر گرفتن حداکثر مدت زمان بازپرداخت، میزان هر قسط این تسهیلات به 12 میلیون و 696 هزار و 714 تومان می‌رسد. کل سود تسهیلات 261 میلیون و 802 هزار و 823 تومان خواهد بود. جمع رقم وام و سود آن نیز به 763 میلیون و 532 هزار و 823 تومان می‌رسد.

وام فوریدریافت وام فوری با سفته یکی از فوری‌ترین وام‌هایی است که مشتریان انواع بانک‌ها می‌توانند آن را در مدت‌زمان کوتاهی دریافت کنند. مبلغ تسهیلات وام با سفته معمولا جیزی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است اما برخی بانک‌ها برای افزایش اعتبار و جلب توجه مشتریان آن را تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان نیز افزایش می‌دهند.

منبع : بانک اول |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین