قیمت دلار | قیمت دلار امروز

الاکلنگ بازی قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز چند؟

قیمت دلار در بازار امروز چند؟

الاکلنگ بازی قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز چند؟
| کد مطلب: ۴۱۴۷
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت دلار روز دوشنبه با کاهشی محدود، در سقف کریدور پنجم نوسان داشت. این اسکناس با تلاش سیاست‌گذار در کف حمایتی در حال معامله است. کارشناسان اقتصادی معتقدند تغییر کریدور دلار در دو روز گذشته به جهت آمارسازی و دستاوردسازی دولت رخ داده است.

قیمت دلار روز دوشنبه با کاهش ارزش بازگشایی شد و در ادامه معاملات، رشد پلکانی ۳۰۰ تومانی داشت. این اسکناس در سومین روز معاملاتی هفته در نیمه کانال نهم کریدور 50 هزار تومانی بسته شد.

معامله‌گران بازار ارز در هفته گذشته و زمانی که دلار در سقف قیمت معامله می‌شد،‌ برگشت دلار به کریدور پایین‌تر را پیش‌بینی کرده بودند. آنها معتقدند بازارساز از بازار پرتقاضای ارز نوسان‌گیری کرده است.

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند از ابتدای سال، تلاش‌ها و سیگنال‌های سیاست‌گذار به قیمت دلار روند کاهشی داد، اما صعود این اسکناس اجتناب‌ناپذیر بود؛ زیرا صنایع بالادستی کشور با دلارهایی با قیمت بالاتر معامله می‌شوند.

آنها با استناد به اینکه در ماه‌های پایانی سال هزینه‌های دولت به واسطه پرداخت حقوق و عیدی و تسویه حساب‌های ریالی در روند صعودی قرار دارد، می‌گویند روند افزایشی هفته‌های اخیر از الگوی افزایشی قیمت در سال‌های گذشته پیروی می‌کند و سیاست‌گذار بعد از نوسان‌گیری دلار را کاهشی کرده تا بعدا از آن به‌عنوان دستاوردی در مدیریت ارزی کشور یاد کند.

روز دوشنبه ۲۱ اسفند، قیمت ارزهای مهم در بازار با روند کاهشی بازگشایی شد، اما در ادامه، رشد پلکانی داشت. قیمت درهم که در لحظه بازگشایی بازار ارز در کف کانال ۱۶ هزار تومانی نوسان داشت در سومین روز هفته با قیمت ۱۶ هزار و ۱۶۰  تومان بسته شد.

علاوه بر آن، قیمت تتر روی رقم ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار گرفت و تغییر قیمتی نسبت به روز یکشنبه نداشت. پوند انگلیس با رقم ۷۶ هزار و ۸۷۰ تومان معامله شد. یورو هم به قیمت ۶۵ هزار و ۴۷۰ تومان رسید.

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین