رئیسی

توصیه رئیسی به مسئولان بنیاد شهید درخصوص مواجهه با گلایه‌های خانواده شهدا

رئیس‌جمهور همه مدیران و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران را به سعه صدر و بالا بردن آستانه تحمل در مواجهه با گلایه‌های احتمالی خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین مدارا کردن با آنان توصیه کرد.

توصیه رئیسی به مسئولان بنیاد شهید درخصوص مواجهه با گلایه‌های خانواده شهدا
| کد مطلب: ۴۰۷۰
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

رئیس‌جمهور همه مدیران و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران را به سعه صدر و بالا بردن آستانه تحمل در مواجهه با گلایه‌های احتمالی خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین مدارا کردن با آنان توصیه کرد.

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در نوزدهمین مقصد از جلسات نظارت ستادی، به بنیاد شهید و امور ایثارگران رفت و بعد از بازدید از نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای این سازمان، با توضیحات دست‌اندرکاران از کیفیت عملکرد سامانه «رصد و پایش برنامه عملیاتی» و سامانه «میز خدمات الکترونیک» این بنیاد مطلع شد و در ادامه با حضور در جلسه نظارت ستادی، ضمن استماع گزارش عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران، به ارائه دیدگاه‌های خود در راستای ارتقا و بهبود عملکرد این سازمان و تقویت خدمت‌رسانی به ایثارگران پرداخت.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید خود از غرفه‌های نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای این سازمان و تقدیر از همه کسانی که در دوره فعلی و دوره‌های پیشین در این بنیاد برای ارائه خدمت به ایثارگران تلاش کرده‌اند، خدمت و تکریم به خانواده معظم شهیدان و جانبازان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از مهمترین ماموریت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و تصریح کرد: اگر چه پیش از دولت مردمی نیز خدمات قابل توجهی به جامعه هدف این بنیاد ارائه شده بود، اما عطف به نگاه و رویکرد تحولی دولت مردمی، ضروری بود در این دولت بنیاد با نگاهی تحولی، ارتقای خدمات و عملکرد خود از وضعیت فعلی را به وضعیت مطلوب دنبال کند.

رئیس جمهور اولین گام در رویکرد تحولی در حوزه عملکرد را ارزیابی میزان تحقق اهدافی که قانونگذار و در رأس آنها سیاست‌های کلی نظام، منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و اسناد بالادستی برای این بنیاد در نظر گرفته‌اند، دانست و افزود: در اهداف و مسئولیت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران بیش از آنکه مسائل خدماتی مورد توجه قرار گرفته باشد، مسائل و موضوعات فرهنگی مورد تاکید قرار دارد.

رئیسی خدمات و مسئولیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در قبال ایثارگران را مهم دانست و تصریح کرد: ارائه این خدمات مقدمه تحقق هدف اصلی یعنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که بنیاد شهید و امور ایثارگران باید با تشکیل اتاق‌های فکر و اندیشه‌ورزی، رویکردها و ماموریت‌های لازم برای ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف از جمله رسانه ملی و وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش و همین طور ارتباط گرفتن با فعالان حوزه سینما، تئاتر و دیگر عرصه‌های هنری تهیه کند.

رئیس جمهور با تاکید بر بهره‌گیری از روش‌های مناسب ارائه خدمات به جامعه هدف ایثارگران افزود: کیفیت ارائه این خدمات به شکلی باشد که هم باعث احساس بی‌عدالتی نزد خانواده‌های شهدا و جانبازان نشود و هم بازتاب منفی در جامعه نداشته باشد و دیگران هم باور داشته باشند که ارائه این خدمات نه مصداق بی‌عدالتی و تبعیض، بلکه عین اجرای عدالت در قبال از خودگذشتگی و ایثارگری است.

رئیسی در ادامه تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران با محوریت کار فرهنگی و ارائه خدمات به آنان با رویکرد عدالت توزیعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: از دیگر مسائل بسیار مهم در ارتباط با خانواده‌های شاهد و ایثارگر و به ویژه فرزندان شهدا، مسئله مسکن و اشتغال است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد، لذا در ایجاد زمینه کسب و کار برای فرزندان شاهد باید اهتمام بیشتری داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه خانواده معظم شهدا پرچم‌های برافراشته ایثار و شهادت در هر کوی و برزنی هستند که همواره باید برافراشته بماند، تأکید کرد: حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر در ساحت‌های مختلف جامعه از بسیاری از آسیب‌ها جلوگیری خواهد کرد، از این‌رو باید به آنها به عنوان سرمایه‌های عظیم و پشتوانه‌های استوار نظام نگریست و اجازه نداد که به هیچ عنوان به لحاظ حقوقی،‌ فکری و سلوک فردی و اجتماعی دچار آسیب شوند.

رئیسی همچنین بر ضرورت حفظ سلامت اقتصادی و مالی بنیاد شهید تأکید کرد و گفت: تلاش کنید تا حد امکان فعالیت‌های اقتصادی بنیاد شهید را از بنگاه‌داری به سمت سهام‌داری هدایت کنید.

رئیسی در ادامه همه مدیران و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران را به سعه صدر و بالا بردن آستانه تحمل در مواجهه با گلایه‌های احتمالی خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین مدارا کردن با آنان توصیه کرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین