قیمت دلار | قیمت دلار امروز

الاکلنگ بازی قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز 2 اسفند 1402

قیمت دلار در بازار امروز اعلام شد.

الاکلنگ بازی قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز 2 اسفند 1402
| کد مطلب: ۳۶۷۲
لینک کوتاه کپی شد

قیمت دلار روز سه‌شنبه با گپ منفی بازگشایی شد. کاهش ۳۰۰ تومانی، قیمت این اسکناس را به کانال ششم کریدرو ۵۰ هزار تومانی بازگرداند. معامله‌گران برای پیش‌بینی قیمت دلار در روزهای باقیمانده از هفته جاری، روند رفت و برگشتی را پیش‌بینی می‌کنند.

قیمت دلار در اولین روز اسفند با کاهش ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی همراه شد. روند کاهشی قیمت،‌ دلار را در کانال ششم کریدور ۵۰ هزار تومانی قرار داد. معامله‌گران معتقدند سیاست‌گذار در صدد ایجاد جو مساعد و روند کاهشی قیمت در بازارهای مالی است؛ زیرا انتخابات مجلس نزدیک است و حفظ این آرامش در دستور کار دولت است.

روز دوشنبه سیگنال منفی در خصوص اظهارات رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد توجه معامله‌گران قرار گرفت. وی گفت: «غنی‌سازی ایران در سطحی فراتر از نیازهای صلح‌آمیز است.» در همین راستا، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عنوان کرد که ماه آینده میلادی به تهران سفر می‌کند.

با وجود این سیگنال اما قیمت دلار امروز کاهشی شد. بازیگران بازار ارز معتقدند موضوع انتخابات در اولویت نهادهای داخلی و سیاست‌گذار پولی کشور قرار دارد. آنها می‌گویند نهاد دولتی قصد دارد به هر طریقی قیمت دلار را کنترل کند. بنابراین، معامله‌گران بازار ارز ترجیح می‌دهند در تله بازارساز گرفتار نشوند و چندان تمایلی به ورودهای هیجانی به بازار ندارند.

با وجود اینکه معامله‌گران، نوسانات رفت و برگشتی قیمت دلار را به مثابه یک روند در نظر نمی‌گیرند اما سیگنال‌های سیاسی، معامله‌گران بازار ارز را دست‌ به عصا کرده و بزرگان این بازار ترجیح می‌دهند تا حصول نتیجه قطعی از برخی تصمیمات سیاسی روی سرمایه‌هایشان ریسک خاصی نکنند.

گفتنی است سه‌شنبه یک اسفند درهم با کاهش ۸۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۴۸۰ تومان معامله شد. علاوه بر آن قیمت تتر ۳۰۰ تومان کاهش داشت و روی رقم ۵۶ هزار و ۳۰۰ تومانی قرار گرفت. روز سه‌شنبه پوند انگلیس کاهش ۶۰۰  تومانی داشت و با رقم ۷۱ هزار و ۳۷۰ تومانی معامله شد. قیمت یورو کاهش ۵۰۰ تومانی داشت و به قیمت ۶۱ هزار و ۷۰ تومان رسید.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین