وام فوری | وام فوری بدون ضامن

سورپرایز دولت برای کارگران | وام فوری بدون ضامن برای کارگران ویژه دهه فجر

در ادامه جزئیات جدید از دریافت وام فوری کارگران را بخوانید.

سورپرایز دولت برای کارگران | وام فوری بدون ضامن برای کارگران ویژه دهه فجر
| کد مطلب: ۳۲۶۹
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهودی:

دریافت وام فوری یکی از معظلاتی است که متقاضیان تسهیلات بانکی با آن مواجه هستند. متقاضیان وام فوری با مراجعه به سایت بانک ها می توانند از نحوه پرداخت وام فوری و شرایط مربوط به آن مطلع شوند.امروزه کمتر بانکی وام فوری با سود کم به متقاضیان ارائه می دهد و اغلب مشتریان از دریافت وام فوری با سود های 18 درصد و بالاتر از آن شکایت دارند. علاوه بر آن دریافت وام فوری بسیار زمان بر است و شرایط دریافت آن برای متقاضیان مشکل ساز میشود چون اغلب بانک ها برای پرداخت وام فوری به چند ضامن نیاز دارند که این خود معظل بزرگی برای متقاضیان است. در ادامه با جزئیات وام فوری از این بانک ها بیشتر آشنا شوید.

به عنوان مشاور مسکن و ساختمان، من می‌خواهم به کارگران اطمینان بدهم که برنامه نهضت ملی مسکن اقساطاتی طراحی کرده است که با درآمدهای آنها مطابقت دارد. حتی اگر درباره همان اقساط مالیات وام مسکن با حقوق کارگران شکایت می‌کنند، ما هدف داریم یک راه حل قابل انجام و قابل کنترل را برای رسیدگی به آنها ارائه دهیم. دولت در کمک به کارگران در راه رسیدن به آن تعهد دارد تا خانه خود را اختیار داشته باشند.

به عنوان مشاور مسکن و ساختمان، من درباره تعبیه هزینه های مسکن بر عهده کارگران، با حدود ۷۰درصد از مشترکات بوده ام و در حالی که پرداخت اقساطات نهضت ملی مسکن برای آنها در گذشته مشکلی بوده است، اما من به شما می خواهم بگویم که برنامه نهضت ملی مسکن با حقوق و بهترین مزایای کارگران طراحی شده است. اقساطات برنامه ما برای کاهش فشردگی هزینه های مسکن بر اساس درآمد کارگران طراحی شده و به شرط توانایی آنها برای پرداخت آنها ساخته شده است.

بنابراین، مرجع کارگران به موضوع پرداخت اقساطات نهضت ملی مسکن با سلامت ذهنی بپردازند و از گزارش های خود استفاده کنند تا بدانند که چگونه برنامه ما به شما کمک می کند تا بهتر با اقساطات خود را تعامل نمایید. ما به کمک کارگران در راه رسیدن به سازوکاری مسکن خود تعهد داریم و ماشین حسابات برنامه ما برای شما به صورت کاملاً شفاف و قابل قبول است.

یکی از راه هایی که شاید بتواند کمک کننده کارگران در مسیر خانه دار شدن باشد دریافت تسهیلات مسکن است. متأسفانه با شرایطی که در حال حاضر پرداخت وام ها دارد, کارگران از پس اقساط بر نمی آیند.

بر اساس تصمیم شورای عالی کار، حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ به میزان ۲۷درصد افزایش داشت. بر این اساس، حداقل دستمزد ماهانه از چهار میلیون و ۱۷۹هزار و ۷۵۰تومان در سال ۱۴۰۱ به پنج میلیون و ۳۰۸هزار ۲۸۲تومان درسال ۱۴۰۲رسید. یعنی یک کارگر در تهران با دریافت مزایای شغلی حدود ۹ میلیون تومان درآمد دارد. حال چگونه ممکن است یک کارگر درکنار هزینه های خوراک, بهداشت, آموزش, پوشاک, حمل و نقل, تفریح، ارتباطات،کالا و خدمات و از همه مهمتر اجاره بهای مسکن بتواند اقدامی برای دریافت وام مسکن با اقساط بالا داشته باشد.

پرداخت تسهیلات جدید بانک مسکن برای خانوارهای پرجمعیت تهرانی با دریافت سقف وام مسکن، به گونه ای است که هیچ کدام از کارگران امکان دریافت آن را ندارند، چرا که  باید ماهی ۳۵میلیون تومان قسط بدهند؛ که این رقم نسبت به میانگین درآمد خانوارهای کارگری همخوانی ندارد و چندین برابر حقوق کارگران است.

هادی عباسی, معاون مسکن و ساختمان وزیرراه و شهرسازی در گفت‌وگویی اعلام کرده است که اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن متناسب با حقوق کارگران در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: گام های بلندی در بهبود وضعیت متقاضیان نهضت ملی مسکن با پلکانی کردن اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن برداشته شده است به گونه ای که طبق مصوبه بانک مرکزی کسانی که مایل هستند به صورت پلکانی اقساط خود را پرداخت کنند شرایط خاصی برای آنها طراحی شد به نحوی که در دو سال اول قسط این تسهیلات پنج میلیون و ۹۰۰هزار تومان باشد و از سال سوم قسط ها افزایش پیدا کند.

عباسی بیان کرد : در حال حاضر پرداخت هزینه ها به گونه ای است که کارگرانی که نهضت ملی مسکن را دریافت می‌کنند بتوانند اقساط آن را پرداخت کنند و این گام بسیار بزرگی بود که در سیستم بانکی انجام شد. تمام تلاش وزارت راه و شهرسازی بر این بوده است که نرخ سود تسهیلات و میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن به گونه ای باشد که متناسب باحقوق کارگران باشد تا فشاری بر این بخش وارد نشود.

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا نرخ سود تسهیلات کاهش یابد و اقساط آن متناسب با درآمد و حقوق کارگران باشد در نتیجه در دوسال اول اقساط این تسهیلات حدود ۵میلیون و۹۰۰هزار تومان باشد که تقریبا بخشی از حقوق آنها را در برمی‌گیرد.

منبع : گشترش نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین