قیمت طلا | قیمت طلا امروز

سردرگمی قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا در بازار امروز 12 بهمن اعلام شد.

سردرگمی قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟
| کد مطلب: ۳۲۳۸
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا و سکه در پنجمین روز هفته روند متوازنی نداشت. قیمت طلا بر مدار انس جهانی چرخید و قیمت سکه با کاهش قیمت دلار همراه شد. معامله‌گران، اثر پیش‌فروش شمش طلا در مرکز مبادله را در روند کاهشی قیمت سکه موثر می‌دانند.

قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه ۱۱ بهمن هر دو روند افزایشی و کاهشی را تجربه کرد. قیمت طلا بر مدار رشد انس جهانی قرار گرفت و سکه با افت قیمت دلار همراه شد. معامله‌گران، روند نامتوازن بازار طلا در پنجمین روز هفته را متاثر از ناترازی روند قیمت در فاکتورهای اساسی عنوان می‌کنند.

برخی فعالان بازار طلا معتقدند چوب سیاست‌گذار بالای سر دلار است و همین موضوع افت قیمت سکه را رقم زده است. به اعتقاد تحلیلگران بازار ورود پلکانی به بازار فرصت‌های شیرینی را برای خرید سکه به ویژه طلا برای معامله‌گران فراهم می‌آورد.

با این وجود روند رفت و برگشتی قیمت سکه، فعالان بازار را با ترس از متحمل شدن ضرر از هر معامله‌ای چه خرید و چه فروش مواجه کرده و روند کاهشی حباب سکه نیز گویای کاهش تقاضا در بازار است.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش افزایش نزدیک به دو دلاری دارد و با رقم ۲۰۳۷ دلاری در حال معامله است.

مطالعه بیشتر: پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ / سکه بهار آزادی برای ورود به کانال ۳۱ میلیونی خیز برداشت

قیمت سکه در پنجمین روز هفته در تمام قطعات کاهش داشت. سکه امامی با کاهش ۱۵۷ هزار تومانی با قیمت ۳۳ میلیون و ۴۰۳ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار افت ۳۰۰ هزار تومانی دارد و با قیمت ۳۱ میلیون و ۲۱۵ هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم سکه  و قیمت ربع سکه هر یک کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۸۰۰ و ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد و روی قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا، روز چهارشنبه افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۱۶ هزار تومانی با رقم ۱۲ میلیون ۷۳۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۵ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۹۳۶ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۸۹۷ هزار تومان رسید.

روز چهارشنبه ۱۱ بهمن حباب در خانواده سکه‌ها کاهشی شد. حباب سکه‌‌ امامی ۲۶۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۴۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۵۲ هزار تومان، ربع سکه ۱۲۷ هزار تومان و سکه گرمی ۶۳ هزار تومان کاهش داشت.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین