سهام عدالت | سود سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت

دارندگان سهام عدالت بخوانند | واریز سود سهام عدالت مرحله جدید در این تاریخ

خبر مهم دولت برای سهام عدالتی ها را اینجا دنبال کنید.

دارندگان سهام عدالت بخوانند | واریز سود سهام عدالت مرحله جدید در این تاریخ
| کد مطلب: ۲۶۱۶
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی :

شرایط عضویت در هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت که در فاز اول برای دو استان خراسان شمالی و زنجان عملیاتی می شود، اعلام شد.

در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری در خصوص تاکید بر مشارکت دادن واقعی مردم در مالکیت و مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و با توجه به ابلاغ مصوبات آبان ماه ۱۴۰۲ شورای عالی بورس و اوراق بهادار، درخصوص نحوه برگزاری مجامع شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکتهای مذکور به عنوان یکی از موضوعات دستور جلسه مجامع یاد شده، به منظور اجرای فاز نخست برگزاری مجامع (استان های خراسان شمالی و زنجان) موارد ذیل را به اطلاع متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت میرساند:

در راستای رعایت مفاد ماده ۱۰۷ قانون تجارت و همچنین مفاد مادۀ ۳۱ اساسنامه شرکتهای مزبور، به منظور حفظ حقوق کلیه افراد حقیقی دارای سهام شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، آن دسته از سهامداران یاد شده که تمایل به عضویت در هیئت مدیره شرکتهای مزبور را دارند، باید حداقل ۲۰ روز قبل از برگزاری مجمعی که برای انتخاب مدیران تشکیل میگردد اطلاعات و مدارک خود را به عنوان داوطلب عضویت در هیئت مدیره شرکتهای سرمایهگذاری استانی که سهامدار آن شرکت محسوب میگردند از طریق مراجعه به سامانه ستان به نشانی (www.setan.seo.ir) به منظور اخذ تایید صلاحیت حرفهای ارائه نمایند؛

بررسی صلاحیت حرفهای داوطلبان وفق دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه ای مدیران نهادهای مالی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار انجام خواهد شد (دستورالعمل مذکور در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه ایران به نشانی (www.cmr.seo.ir) در دسترس است) بدین منظور مقتضی است، افراد واجد شرایط با آگاهی از شرایط امکان تصدی سمت عضویت در هیئت مدیره مطابق دستورالعمل یاد شده، ضمن تکمیل اطلاعات به صورت کامل در سامانه ستان، نسبت به ارسال اطلاعات (فایل راهنما – پیوست شماره ۱) اقدام نمایند؛

مدارک لازم جهت ثبت درخواست به شرح زیر است:

تصویر شناسنامه

تصویر کارت ملی

تصویر کارت پایان خدمت(برای آقایان)

گواهی عدم سوء پیشینه

عکس پرسنلی(۳*۴)

مدارک تحصیلی

سوابق شغلی

لازم به تذکر است تایید صلاحیت داوطلبان منوط به داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تایید مراجع ذیصلاح تحصیلی (پیوست شماره۲) و کسب حداقل امتیاز سوابق تجربی (پیوست شماره ۳)، می‌باشد.

درخصوص مدارک تحصیلی ضروری است داوطلبان نسبت به اخذ و ارائه کد صحت ۲۰ رقمی مدارک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم با مراجعه به (https://portal.saorg.ir) اقدام نمایند (درخصوص مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به (https://estelam.iau.ir) مراجعه شود.)

درخصوص سوابق شغلی ضروری است داوطلبان مدارک مثبته از جمله مستندات بیمه ای سوابق کاری، تاییدیه نهادهای عمومی و دولتی، آگهی روزنامه رسمی مبنی بر عضویت در هیات مدیره و مدیرعامل را ارسال نمایند. بدیهی است صرفاً درخواستهایی امکان بررسی خواهند داشت که تمامی مدارک بصورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال گردند. با عنایت به لزوم تعیین تکلیف اعضای هیئت مدیره شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی ظرف مهلت مقرر، به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در صورت احراز شرایط لازم توسط داوطلب و تایید صلاحیت حرفهای ایشان توسط سازمان، موضوع باید در مجمع عمومی پیش روی شرکت سرمایهگذاری استانی طرح شده و در صورت انتخاب فرد در مجمع، داوطلب امکان تصدی سمت عضویت در هیئت مدیره شرکت سرمایهگذاری استانی مربوطه را وفق قوانین و مقررات خواهد داشت؛

مهلت ارسال درخواست بررسی صلاحیت حرفهای داوطلبان تا ۲۰ روز قبل از برگزاری مجمع شرکت سرمایهگذاری استانی سهام عدالت مربوطه میباشد.

اشخاص حقوقی سهامدار شرکتهای سرمایهگذاری استانی سهام عدالت که تمایل به داوطلب شدن جهت عضویت در هیئت مدیره شرکتهای مذکور را دارند لازم است، با عنایت به مفاد ماده ۳۱ اساسنامه شرکتهای مزبور، در صورت انتخاب در مجمع عمومی پیش روی شرکت سرمایه گذاری استانی به عنوان عضو هیئت مدیره، تا ۱۵ روز پس از تاریخ برگزاری مجمع، اطلاعات نماینده واجد شرایط خود (شخص حقیقی) را، در سامانه ستان جهت بررسی صلاحیت حرفهای ارسال نماید.

همچنین با توجه به بخشنامه شماره ۱۲۰۱۰۰۲۷ سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر الزام معرفی نماینده از طرف هر یک از نهادهای مالی، جهت ارسال درخواستهای بررسی صلاحیت حرفهای داوطلبان عضویت در هیئت مدیره آن شرکت از طریق سامانه ستان، ضروری است داوطلبان پیگیری لازم در خصوص ارسال درخواست خود را، از نماینده هر کدام از شرکتهای سرمایهگذاری مذکور انجام دهند. (فایل های راهنمای چگونگی ارسال درخواست داوطلبان به سازمان در لینک https://rayanbourse.ir/fa/library/setan-video-helps/ قابل مشاهده است). ضمناً، صرف ارسال درخواست هیچ گونه حقی را برای داوطلب جهت تصدی سمت عضویت در هیئت مدیره شرکت های مزبور ایجاد نخواهد کرد.

همچنین در هر مرحله از بررسی که مشخص گردد اطلاعات ارائه شده خلاف واقع بوده، فرد مشمول مقررات ماده ۴۷ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

یادآوری میگردد، درصورتی که صلاحیت عمومی داوطلب به تایید مراجع ذی صلاح نرسد، سازمان این حق را خواهد داشت که صلاحیت حرفهای وی را در هر مرحله، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه سلب نماید.

منبع : اقتصاد آنلاین |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین