بیمه تکمیلی بازنشستگان | شرایط بیمه تکمیلی بازنشستگان

خبر مهم برای بازنشستگان تامین اجتماعی | رقم نهایی بیمه تکمیلی بازنشستگان مشخص شد

خبر فوری دولت برای بیمه تکمیلی بازنشستگان را در ادامه دنبال کنید.

خبر مهم برای بازنشستگان تامین اجتماعی | رقم نهایی بیمه تکمیلی بازنشستگان مشخص شد
| کد مطلب: ۲۶۰۱
لینک کوتاه کپی شد

 خبرنگار شایلین بهبودی:

جزییات و جدول تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی را اینجا می‌توانید بخوانید.در متن زیر توضیحاتی درباره سابقه و میزان حق بیمه تامین اجتماعی ارائه شده است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد که مبلغ بیمه تکمیلی برای بازنشستگان در قرارداد جدید با قیمت ۳۰۵ هزار تومان برای هر نفر به صورت ماهانه تعیین شده که ۵۰ درصد آن توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

محسن تقیانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ بیان کرد: بر اساس قرارداد سال ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ که میان کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور و شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ صورت گرفته است مبلغ بیمه تکمیلی در این قرارداد با قیمت ۳۰۵ هزار تومان برای هر نفر به صورت ماهانه تعیین شده است.

به گفته وی، ۵۰ درصد از این ۳۰۵ هزارتومان توسط سازمان تامین اجتماعی و ۵۰ درصد توسط بازنشسته پرداخت خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه میزان مشارکت سازمان در قرارداد سال گذشته به ازای هر نفر ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده بود، گفت: به عبارتی میزان مشارکت سازمان تامین اجتماعی در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، سقف تعهدات قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ درخصوص بستری فوق تخصصی ۸۵ میلیون تومان، بیماران خاص و صعب العلاج ۳۵ میلیون تومان، بستری عمومی ۴۰ میلیون تومان، خدمات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی، درمانی و سرپایی ۶ میلیون تومان، خدمات تشخیصی درمانی- سرپایی ۴ میلیون تومان، خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، رفع عیوب انکساری چشم ۶ میلیون تومان برای یک چشم و ۱۲ میلیون تومان برای دو چشم، آمبولانس داخل شهری ۲ میلیون تومان و آمبولانس بین شهری ۳ میلیون تومان است.

سابقه و میزان حق بیمه پرداخت شده، مهم ترین عوامل در ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان است.

به دیگر سخن، بیمه شدگان برای دریافت خدمات مورد نیاز خود، مانند مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و مانند آن، باید میزان معینی از حق بیمه را، در مدت مشخصی، پرداخته باشند.

به عنوان نمونه، برقراری مستمری بازنشستگی برای فرد بیمه شده، در برخی شرایط، منوط به دارا بودن سابقه ای دست کم سی ساله، در پرداخت حق بیمه است. میزان این مستمری نیز به میزان حق بیمه ای بستگی دارد که کارفرما، بر اساس حقوق پرداختی به بیمه شده، در لیست های بیمه ثبت کرده و حق بیمه را بر اساس آن پرداخته است.

طبق ماده ۳۶ قانون تأمین اجتماعی، «کارفرما مسئول پرداخت سهم خود و بیمه شده به سازمان می باشد و مکلف است در موقع پرداخت مزد یا حقوق و مزایا سهم بیمه شده را کسر نموده و سهم خود را بر آن افزوده، به سازمان تأدیه نماید.» حال فرض کنید کارفرما، به هر دلیلی، از پرداخت به موقع حق بیمه کارگر به سازمان تأمین اجتماعی خودداری و وی را از برخی امتیازات و حقوق مربوط به بیمه تأمین اجتماعی محروم کرده باشد.

آیا این تأخیر یا عدم پرداخت، رافع مسئولیت سازمان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات به بیمه شده است؟ آیا بیمه شده به علت تأخیر یا تعلل کارفرما در پرداخت حق بیمه، باید از حق و حقوق خود دست بشوید؟

 

منبع : ايسنا |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین