قیمت سکه | قیمت سکه امروز

قیمت سکه با سر زمین خورد | قیمت سکه امروز 26 اسفند 1403

قیمت سکه با شروع هفته جدید در روند کاهشی قرار گرفت.قیمت سکه در بازار امروز اعلام شد.

قیمت سکه با سر زمین خورد | قیمت سکه امروز 26 اسفند 1403
| کد مطلب: ۲۵۹۴
لینک کوتاه کپی شد

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت سکه نخستین روز هفته را با گپ منفی آغاز کرد. تخلیه هیجانات سیاسی و کاهش قیمت دلار بر روند افزایشی محدود قیمت انس جهانی چربید و بازار طلا در تمام قطعات و وزن‌ها روند نزولی داشت.

با وجود اینکه انس جهانی طلا افزایش محدودی نیز داشت و روی قیمت ۲۰۴۵ دلاری ایستاد، اما روند نزولی قیمت در بازار طلا متاثر از کاهش ۴۰۰ تومانی دلار قرار گرفت. 

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند با وجود اینکه انس جهانی طلا در روز شنبه، روند افزایشی محدودی داشت، اما طلای جهانی بازیگر چندان فعالی در روزهای آینده نیست و اثر سال نو میلادی نیز از این بازار تخلیه شده است.

با وجود روند نزولی قیمت طلا و سکه اما معامله‌گران، روند کاهشی در این بازار را نهایتا تا ۱۰ درصد دیگر پیش‌بینی می‌کنند و معتقدند نباید توقع ریزش‌های شارپی از بازار طلا داشت.

گفتنی است بانک مرکزی تأمین ارز برای واردات طلا را از محل ارز حاصل از صادرات خود و به صورت شمش، منوط به تحویل، عرضه و فروش آن در بستر مرکز مبادله ارز و طلای ایران کرده است. در همین راستا فعالان بازار طلا این بخشنامه را مصداق رانت ارزی چندنرخی می‌دانند. آنها رانت طلای چندنرخی را در بازار غیررقابتی مرکز مبادله دست گذاشتن سیاست‌گذار بر روند قیمت‌ها در بازار طلا می‌دانند.

سکه امامی روز شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ با کاهش ۴۰۵ هزار تومانی به قیمت  ۳۰ میلیون و ۹۷ هزار تومان رسید. سکه‌ بهار ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و کانال ۲۷ میلیونی را از دست داد و روی رقم ۲۶ میلیون و ۸۲۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت نیم‌سکه در آغاز هفته، ۱۵۰ هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت ۱۶ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه افت ۱۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۴۵ هزار تومانی معامله شد و سکه گرمی با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی کانال ۶ میلیونی را از دست داد و روی قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاد.

حباب  قیمت سکه نزولی شد

قیمت طلا نیز در معاملات روز شنبه ریزشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۲ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهش پنج هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۵۵۹ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۵۲۵ هزار تومان رسید.

روز شنبه حباب در خانواده سکه‌ها به غیر از سکه بهار آزادی کاهش داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۱۴۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۱ هزار تومان، ربع سکه ۸۵ هزار تومان و سکه گرمی ۶۹ هزار تومان کاهش داشت. حباب سکه بهار افزایش ۸۹ هزار تومانی داشت.

 

منبع : تجارت نیوز |
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان

  ارسال دیدگاه

  اخبار روز سایر رسانه ها
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت قاب امروز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد اخبار از پلیکان
   پربازدیدترین